Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 19.05.2024, 19:32

Середняківська загальноосвітня школа 1-2 ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Січень » 29 » Відкритий урок
12:44
Відкритий урок


Вчителька Михайленко Світлана Олександрівна

Математика
2 клас
Урок - подорож
Тема. Назва чисел при діленні. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Повторення табл. множення та ділення на 2. Розв'язування простих і складених задач. 
Мета. Закріплювати уміння додавати і віднімати двоцифрові числа з 
переходом через десяток; повторити таблицю множення і ділення на 2; 
ознайомити з назвами чисел при діленні; вчити складати і розв'язувати 
прості і складені задачі; розвивати логічне та творче мислення; 
прищеплювати любов до математики; виховувати почуття 
відповідальності за роботу в колективі.

Обладнання: карта подорожі, малюнок потяга, сигнальні картки, картки із завданнями для роботи в групах «Математичне доміно», геометричний матеріал.

Тип уроку: урок-подорож
Хід уроку
І. Організація класу.
Всі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно піднімати,
Чітко, влад відповідати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати,
Щоб не було нам мороки –
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаєм
І в дорогу вирушаєм.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
– Сьогодні ми відправимося у подорож по країні «Математика», дізнаємося, чи знаєте ви таблиці множення числа 2 і ділення на 2, чи вмієте розв’язувати задачі та обчислювати приклади. А також довідаєтесь як називаються числа при діленні.
– А на чому будемо подорожувати, ви дізнаєтесь, коли обчислимо приклади, а результати замінимо буквами.

 

 

 

 


20
О

7
М

4
Г

78
Л

66
Т

10
Я

25
К

9
П

39
А

41
И

 

 

39 – 30 = ( 9 – П )
57 – 37 = ( 20 – О )
42 +24 = ( 66 – Т )
2 * 5 = ( 10 – Я )
8 : 2 = ( 4 – Г )
Отже, вирушаємо. Під час подорожі зробимо зупинки: «Каліграфічна», «Обчислювальна», «Оздоровча», «Задачна», «Геометрична», «Підсумкова» .
(На дошці прикріплюється карта подорожі). 
ІІІ. Узагальнення та систематизація набутих знань. 
1.Зупинка «Каліграфічна» .
Щоб цифри правильно писати, 
Хвилинку каліграфії потрібно почати. 
Цифри пишу рівнесенько,
Щоб було гарнесенько. 
- Запишіть результати таблиці множення на 2. (Робота в парах)
( 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 )

Поміняйтесь зошитами з сусідом і перевірте написане. За правильно вико- нану роботу поставте "+". Хто отримав "+"? У кого помилки? Хто зовсім не впорався з роботою? Перевіримо (1 учн. читає, усі показують сигнал).

2. Зупинка «Тренувальна» . 
Математичний диктант

  1. Записати сусідів числа 39;
  2. знайти добуток чисел 2 і 5;
  3. розділити 18 на 2;
  4. число 60 зменшити на 10;
  5. знайти суму чисел ЗО і 14;
  6. число 40 збільшить на 8;
  7. перший дод. - 50, другий дод. - 4, знайти суму.

(1учень працює за дошкою, всі інші звіряють результати за допомогою сигнальних карток ) 
– На цій зупинці добре попрацювали. Тож відправляємося до наступної зупинки.
3. Зупинка «Обчислювальна». Робота в групах «Математичне доміно».
– Щоб було веселіше їхати, розв’яжемо кругові приклади.
1 група
27 – 17 = 6 * 2 = 53 – 47 =
5 + 48 = 10 : 2 = 12 + 84 =
2 група
34 – 27 = 4 * 2 = 51 – 47 =
14 + 37 = 7 * 2 = 8 + 88 =
3 група
57 – 49 = 14 : 2 = 82 – 68 =
16 + 45 = 8 * 2 = 7 + 89 =
4 група
95 – 89 = 9 * 2 = 71 – 62 =
3 + 78 = 6 : 2 = 18 + 78 =
5 група
83 – 71 = 4 * 2 = 63 – 59 =
6 + 57 = 12 : 2 = 8 + 88 =
VI. Вивчення нового матеріалу.

  1. По дорозі ми зустріли Незнайка. У нього виникли труднощі – він не знає як називаються числа при діленні. Але ж і ми цього ще не вчили. Що ж нам робити, як допомогти Незнайку? Вирішити цю проблему нам допоможуть їжачок та білочки. Ось послухайте таке завдання.
  2. У їжачка 6 грибочків. Їх він розділив порівну між двома білочками. По скільки грибочків отримала кожна білочка? (по 3)

6 – ділене 
2 – дільник
3 – частка 
V. Первинне закріплення.
1. Робота з підручником. С. 115, № 760
- Прочитайте приклади, назвіть кожне число. Пригадайте, як називаються числа при множенні.
VI. Зупинка «Оздоровча». 
– Діти, ви успішно виконали завдання, тому можемо вирушати до зупинки «Оздоровча».
Фізкультхвилинка
2х2=4 – Кіт живе в квартирі / присідають, показуючи кота 
2х3=6 – Мишок він не їсть /заперечують помахом вказівних пальчиків
2х4=8 – Розлінився зовсім / піднімають руки вгору, потягуються 2х5=10 – Мама і дівчинка Леся /руки витягнуті вперед і зігнуті в ліктях
2х6=12 – З котиком сваряться /лікоть правої руки на долоні лівої і навпаки
2х7=14 – Якщо будеш лінуватись /потягуються, стаючи на носочки 2х8=16 – Можеш від нас геть податись / руки розводять в сторони 2х9=18 – Котик ліниво нявчить /виконують коловий рух головою
2х10=20 – І за мишками біжить /біг на місці
Мишки швиденько у нірки втікають,
А учні швиденько за парти сідають.

VI. Розвиток математичних знань. Зупинка «Задачна». 
– На цій зупинці перевіримо наші уміння розв’язувати задачі.
1. Розв’язування задач. ( Робота в групах)
1 група
В магазин привезли 2 ящики огірків по 7 кг у кожному. За день продали 8 кг огірків. Скільки кілограмів огірків залишилось продати?
2 група 
У 3 чашки чаю поклали по 2 грудочки цукру. У цукорниці залишилося ще 8 грудочок цукру. Скільки грудочок цукру було в цукорниці спочатку ?

3 група 
Маринка купила 2 ляльки, по 9 грн. кожна, і пірамідку за 4 грн.
Яка вартість покупки?

4 група

Купили 2 пачки печива, по 5 грн. кожна, і на 6 грн. цукерок.
Скільки заплатили за покупку?

5 група 
Діти посадили 2 ряди яблунь по 2 яблуні у кожному, і 17 груш. Скільки всього дерев посадили діти?
2. Усне розв’язування віршованих задач.


Два по полю трактори
Йшли й вели по два плуги.
Будуть поле вже орати...
А нам, діти, треба взнати
Скільки в обох тракторів
Буде разом тих плугів? (2·2)

Двоє друзів в садок йдуть,
По три саджанці несуть.
Скільки ямок треба, діти,
Щоб саджанці посадити? (2·3)

Чотири індики
Пішли по музики.
Танцювали, гупали.
Скільки ніжок тупало? (2·4)

По п'ять пальців-молодців
Розмістились на руці.
Нуж бо, діти, як ми взнаєм
Скільки пальців всього маєм? (2·5)

В’яже бабуся-лисиця
Трьом онукам рукавиці.
– Подарую вам, онуки,
Рукавичок по дві штуки.
Бережіть, не загубіть!
Скільки всіх? Перелічіть. (2?3=6)

Дві полиці ми змайстрували
Книжечки на них свої поклала.
Рівненько в ряд, так як годиться,
По дев'ять книжок на полиці.
А ви, будь ласка, помудруйте,
І книжечки всі порахуйте. (2·9)

3. Розв’язування задачі № 676 – самостійно.
а) БУЛО -?
ЗРІЗАЛИ – 3 тр.
ЗАЛИШИЛОСЯ – 8 тр.

  1. Діти, чи вистачить квітів?

То скільки розквітло троянд?
– Запишіть розв’язання задачі в зошит.
Фізкультхвилинка

б) Творча робота над задачею.
Замініть запитання задачі так, щоб розв’язання було таким:
8 – 3 = 5 (тр.)

– Діти, ви готові вирушити до наступної зупинки?
VI. Зупинка «Геометрична». ( Робота в групах) 
1. Моделювання предметів.
– Складіть з геометричних фігур предмети, назви яких написані на конвертах. Назвіть геометричні фігури, які ви використали.

Вантажівка Трактор

 



 

 

 


Корабель

 

 

 

2. Вправи на знаходження периметра. ( Робота в групах)
1 група 
– Знайдіть периметр квадрата, сторона якого 15см. 
2 група
– Знайдіть периметр квадрата, сторона якого 10 см. 
3 група
– Знайдіть периметр квадрата, сторона якого 20 см. 
4 група
– Знайдіть периметр квадрата, сторона якого 12 см. 
5 група
– Знайдіть периметр квадрата, сторона якого 14 см. 
VII. Зупинка «Підсумкова».
– Ось і завершилась наша подорож.

  1. Якою країною ми подорожували?
  2. На якій зупинці було особливо важко?
  3. Що найбільше сподобалося на занятті?
  4. Що нового дізналися на уроці?
  5. На уроці ви всі старанно працювали, допомагали один одному, успішно

справилися зі всіма завданнями і тому заслуговуєте на добре слово, а яке це слово, дізнаєтесь, коли виконаєте ще одне завдання. Вам потрібно обчислити приклади, а результати замінити буквами.


35

32

45

6

8

0

20

Ц

О

Л

М

Д

І

О

6 : 2 + 3 = (6 – М ) 
2 * 8 + 16 = (32 –О )
2 * 9 + 27 = (45 – Л )
2 * 5 + 10 = (20 – О )
8 : 2 + 4 = (8 – Д ) 
2 * 7 + 21 = (35 – Ц ) 
100 – 10 – 90 = ( 0 – І )

VII.Домашнє завдання.

 

Переглядів: 662 | Додав: надежда | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Copyright MyCorp © 2024
    Створити безкоштовний сайт на uCoz